Літургія Передосвячених Дарів

П’ятниця, 03.03.2017 14:08

3 березня, у п’ятницю першої седмиці Великого посту, Високопреосвященніший Филип, митрополит Полтавський і Миргородський звершив Літургію Передосвячених Дарів у Свято-Макаріївському кафедральному соборі міста Полтави.

Його Високопреосвященству співслужили клірики собору та духовенство району.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.

Після одпусту Високопреосвященніший Владика привітав присутніх з тим, що вони вже дійшли до п’ятниці першої седмиці Великого посту, а також побажав молитвами великомученика Феодора Тирона досягти й світлого Христового Воскресіння.

За богослужінням співав архієрейський хор, під керівництвом протоієрея Олега Приходька.

Звичай благословляти коливо в першу седмицю Великого посту виник після чудесного явлення св. Феодора в 362 році. Нечестивий імператор Юліан Відступник, щоб понасміхатися з християн, які свято берегли Великий піст, повелів окропити всю їжу на ринках ідоложертовною кров’ю. Вмч. Феодор Тирон з’явився Антіохійському єпископу Євдоксію і звелів йому повідомити християн про підступність імператора, а також порадив замість ідоложертовного вживати в їжу тільки відварені зерна пшениці.

Після Богослужіння був звершен молебень з каноном великомученику Феодору Тирону і благословенням колива.