Літургія Передосвячених Дарів

Середа, 01.03.2017 14:45

1 березня, у середу першої седмиці Великого посту, Високопреосвященніший Филип, митрополит Полтавський і Миргородський звершив Літургію Передосвячених Дарів у Свято-Макаріївському кафедральному соборі міста Полтави.

Його Високопреосвященству співслужили клірики Свято-Макаріївського кафедрального собору та духовенство району.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.

Після одпусту Владика привітав з третім днем Великої Чотиридесятниці тих, хто постить, а також закликав все-таки постувати тих, хто ще не розпочав.

Літургією Передосвячених Дарів називається богослужіння, під час якого вірним пропонуються Святі Дари, освячені на попередній повній літургії – свт. Василія Великого чи свт. Іоанна Златоустого. Ця традиція бере початок ще з часів апостольських приємників і затверджена Правилами Лаодікійського та Трульського Соборів. Сам чин цієї Літургії (без Євхаристійного Канону) був сформований під впливом особливого ставлення до періоду Святої Чотиридесятниці, як до часу строгого посту й покаяння.